Boty na motorku

U sportovních bot na motorku jsou důležité jak otázky bezpečnosti, tak i pohodlí. ...

Boty na motorku

Pro Vaši bezpečnost

Velmi důležitou součástí vaší pohodové a bezproblémové jízdy na motocyklu je vhodná doplňková výstroj. Zejména pak vhodný výběr obuvi. Správné sportovní boty na motorku musí splňovat určité požadavky. Důležité jsou jak otázky bezpečnosti, tak i pohodlí. Sedat na motorku v pantoflích nebo sandálech, je učiněný hazard se životem! Rozhodně se Vám vyplatí koupit si speciální obuv, uzpůsobenou specifickým podmínkám jízdy na motorce. Investujte do kvalitní výbavy. Sportovní obuv na motorku je na našem trhu poměrně rozšířená. Jak si vybrat nejlepší boty pro Vás? Od toho jaký motocykl vlastníte, se odvíjí i základní otázky výběru. K dispozici je několik variant sportovní obuvi pro klasickou motorku, motokros a enduro a konečně i boty pro choppery a cruisery. Vyrábí se ve verzích jak pro pány, tak i dámy.

Existuje několik typů

Optimální boty na silniční motocykl sahají do půli lýtek, jsou zesílené na kotnících a na nártu. Nutné je, aby se boty brzo neošoupaly od řadící páky. Některé typy bot mají po stranách tzv. sleidery, které každý motorkář ocení především při sportovní jízdě, kdy obuvi hrozí přímý kontakt s asfaltem. Zapínání je většinou na praktický suchý zip. Na motokros a enduro vybíráme obuv nejbytelnější a nejvyšší. Pro enduro jsou opatřeny ocelovou špičkou pro lepší odolnost. Pro choppery a cruisery jsou sportovní boty na motorku víceméně záležitostí stylu a vkusu. Většinou jsou kožené a vysoké.

Důležitá je péče

Správná péče o zakoupené boty je více než potřebná. Pravidelná starost o sportovní boty na motorku se Vám dozajista vyplatí. Samozřejmostí je pravidelné mytí a ošetření speciální mastí na ochranu bot. Kůži se hodí naimpregnovat, aby částečně odolávala vodě, a aby v létě nepopraskala. Jarní sezona se blíží, připravte se na nové zážitky nákupem kvalitních bot, které Vám zpříjemní Vaši jízdu.

Sportovní boty na motorku – Odkazy

Zatím bez odkazů.

Boty Nike > Boty na motorku

Výběr bot Nike je aktuální pro rok 2014.

Terms of Use, Reklama, botysportovni.cz

RSS