Nike Air Max – Air Max 360, Air Max 90, Air Max LTD?

Bubliny, které ovládli svět obuvi ... Air Max! ...

Nike Air Max – Air Max 360, Air Max 90, Air Max LTD?

Každý milovník, ne nutně sběratel, tenisek (sneakers) ví, co to znamená, když se řekne Air Bubbles. O technologii vzduchového polštáře Nike Air jsme si již něco napsali zde. Zmínil jsem se také o fenoménu zvaném Air Max.

Air Max technologie

A cože to ten Air Max vlastně je? Jedná se o myšlenku Air dotaženou k funkční i designové dokonalosti. První boty Nike Air měli svou vzduchovou bublinu skrytou uvnitř podrážky. Až si někdo kolem roku 1986 (možná už dříve) řekl, že by stálo zato bublinu ukázat. Z nápadu se rázem stala skutečnost a na světlo světa přišly legendární Nike Air Max 1.

Nike Air Max 1

Psal se tehdy rok 1987 a Air Max 1 se staly první běžeckou obuví od Nike, která se pyšnila viditelnou bublinou. Air Max 1 se rázem staly velmi populární a v průběhu let je následovala celá řada AM modelů.

Nike Air Max 90

Jako dost možná nejúspěšnější lze považovat model Nike Air Max 90, který byl představen právě v roce 1990. Air Max 90 se dočkalo nekonečného množství colorway a vůbec desénových variací včetně Nike iD.

Nike Air Max LTD.

Mezi velmi populární patří také libové Air Max LTD. Jedná se o model, který má bublinu skrze celou patu tenisky. Oproti výše uvedeným modelům, který mají podrážku „prošpikovanou“ bublinou pouze zboku. Nike Air Max LTD se prodává ve verzích 1 a 2.

Nike Air Max 360

Mezi poslední, řekněme nejmladší kousky z rodiny Air Max patří bezesporu sportovní model Air Max 360. Jedná se o model, který má celou podrážku postavenou na bublině. Ta se u 360tek táhne od špičky až po patu. S touto myšlenkou však prvně přišel Nike už u modelu Air Max 97.

Tak jako tak jsou modely Nike Air Max považováný nejen za velmi pohodlnou obuv, ale také obuv vynikající na sport, resp. k běhu. Ať už si Air Maxy pořídíte na trať nebo do sbírky, určitě neprohloupíte jejich koupí.

Největší výběr trendy Air Maxů mají bez diskuzí na www.queens.cz. Levněji je můžete koupit také na www.hiphopoutlet.cz.

Boty Nike > Nike Air Max – Air Max 360, Air Max 90, Air Max LTD?

Výběr bot Nike je aktuální pro rok 2014.

Terms of Use, Reklama, botysportovni.cz

RSS